Lovas Péter Nemzetközi Úszóverseny

Szombaton rendezte meg a Delfin Úszóklub Temesváron a Lovas Péter Nemzetközi Úszóversenyt, melyre 22 csapat jelentkezett 3 országból, összesen 307 versenyző. (Magyarországból 2, Romániából 13 és Szerbiából 7 csapat érkezett).

A rendezvényt az iskolánk és Tamás Péter, Magyarország tiszteletbeli főkonzulja is támogatta. Lovas Péter Temesvár egyik legsikeresebb úszója és későbbi edzője volt. A legnagyobb eredménye, hogy tanítványa Koszta László 1968-ban részt vett a mexikói olimpián, ahol 200 mellen 11. és 100 mellen a 13. helyezést érte el.

Az iskola 17 tanulója úszott a versenyen. A gyerekek 8 aranyat, 1 ezüstöt és 4 bronzérmet nyertek. Stan Lilla és Buculei Yana a korcsoportjukban elnyerték a legeredményesebb versenyzőnek járó kupát is. A csapatversenyben a legtöbb pontot szerző klub a Delfin Temesvár lett.

Eredmények:
Stan Lilla- Alíz (2003): 50 gyors, 50 hát, 50 pillangó első hely.
Buculei Yana (2009): 50 gyors, 50 hát, 50 pillangó első hely.
Stan Norbert- Krisztián (2009): 50 gyors 3., 50 hát 1., 50 pillangó 2.
Borbély Emese (2009): 50 gyors 4., 50 hát 3., 50 mell első hely.
Borbély Réka (2009): 50 gyors 3., 50 hát 5., 50 mell 3.
Szabó Tímea (2009): 50 gyors 5., 50 hát 6.
Mag Tímea (2007): 50 gyors 9., 50 hát 5., 50 mell 6.
Borbély Apor (2007): 50 gyors 7., 50 hát 5.
Varga András (2007): 50 gyors 18., 50 mell 4., 50 pillangó 11.
Juhász Ábel (2009): 50 gyors 11., 50 hát 13., 50 mell 5.
Lokodi Vilmos (2007): 50 mell 8.
Szőke Patrik (2007): 50 gyors 26., 50 mell 10.
Nyesti Dávid (2008): 50 gyors 16., 50 mell 17.
Lokodi Bence (2011): 50 gyors 14., 50 hát 17.
Varga Brigitta (2009): 50 gyors 14., 50 hát 11.
Mészáros Norbert (2009): 50 gyors 18.
Farkas Endre (2007): 50 gyors 27., 50 hát 19., 50 mell 16.

A versenyen résztvevőket felkészítette: Stan Pál, Borbély Anita, Szuhanek György, Gallovits Gyula és Sucan Tiberiu. A következő verseny december 8-án lesz szintén Temesváron, az Arena uszodában.